تجهیزات سخت افزاری


ما سخت افزار های مورد نیاز نرم افزار تناسب (نسخه طلایی) را که ممکن است شما نیاز به آنها داشته باشید را فراهم نموده ایم . البته لازم به ذکر است نرم افزار تناسب (نسخه طلایی) قادر است بدون نیاز به چنین سخت افزار هایی نیز به خوبی وظایف خود را انجام دهد . هر یک از سخت افزار های ذیل به راحتی توانایی اتصال و ارتباط با سیستم و نرم افزار تناسب را دارا می باشند و به صورت کاملا عملیاتی قابل استفاده هستند .
در زیر نمونه سخت افزارهایی که از جانب ما قابل ارائه هستند معرفی میشوند .
کارت خوان هوشمند بدون تماس RFID :
روش کار این نوع کارت خوان به این صورت است که وقتی کارت یا تگ هوشمندی که به عضو اختصاص یافته در فاصله چند سانتیمتری دستگاه قرار میگیرد آنتن موجود در کارت خوان اطلاعات کارت را خوانده و کد ارسالی را به کامپیوتر ارسال می کند . برنامه اطلاعات دریافتی را تجزیه و تحلیل کرده و در نهایت خروجی را در برنامه نمایش میدهد .
مزایا : قیمت بسیار کم در مقایسه با کارت خوان بارکد - تکنولوژی جدید بدون تماس - سرعت و دقت بالا و بدون وقفه در خواندن کارت ها - امنیت بالا و جلوگیری از جعل شدن کارت ها - امکان فعال و غیر فعال کردن کارت ها - امکان شارژ کارت و خرید از بوفه - امکان اختصاص کارت به عضو دیگر بنا به هر دلیلی
معایب : تنها عیب آن قیمت کارت های هوشمند در مقایسه با بارکد است . (لازم به ذکر است مبلغ کارت های هوشمند در ابتدا از عضو گرفته میشود و حتی برای باشگاه درآمدزایی هم دارد)
کارت خوان بارکد :
بارکدخوان وسیله ای الکترونیکی است که با تابش پرتوهای فروسرخ به بارکد کارت عضویت های چاپ شده توسط ماژول صدور کارت عضویت نرم افزار تناسب، اطلاعات مربوط به هر عضو را تشخیص می دهد. از این دستگاه در بسیاری از بخش های نرم افزار از جمله ویرایش اطلاعات عضو و ثبت ورود و خروج اعضا و کنترل اعتبار کارت استفاده میشود.
معایب : قیمت بسیار زیاد در مقایسه با کارت خوان بدون تماس - تکنولوژی قدیمی - عدم دقت در خواندن بارکدهای مخدوش و تا شده - عمر کمتر ریدرهای بارکد نسبت به کارت خوان هوشمند بدون تماس - امکان جعل و ساخت مجدد بارکد و سو استفاده از آن
مزیت : تنها مزیت بارکد نسبت به کارت خوان هوشمند بدون تماس ارزانتر بودن تهیه بارکد میباشد
کارت یا تگ هوشمند بدون تماس :
این کارت ها دقیقا به اندازه کارت های بانکی بوده و سفید رنگ و قابل چاپ هستند و جنس آنها پلاستیک فشرده پی وی سی است. این کارت ها دارای آنتن داخلی نامریی هستند و با نزدیک کردن آنها به فاصله حدودا 5 سانتیمتری کارت خوان اطلاعات کارت را به کارت خوان منتقل میکنند. این نوع کارت ها تقریبا خراب ناشدنی هستند. فقط نباید شکسته شوند . برخلاف کارت های بانکی مهم نیست که در معرض میدان مغناطیسی قرار بگیرند. امکان جعل و شماره سریال کارت به هیچ عنوان وجود ندارد و به همین دلیل دارای امنیت بسیار بالایی هستند. ضد آب بودن دوام بسیار بالا و انعطاف پذیر بودن کارت های بدون تماس از دیگر مزایای این نوع کارت ها میباشد .
علاوه بر مزایای ذکر شده این نوع کارت بر خلاف کارت های بارکد دار نیاز به لمس یا قرار گرفتن مستقیم کارت جلوی چشمی دستگاه کارت خوان بارکد را ندارند.

این وب سایت در پایگاه ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است .
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به استودیو نرم افزار پندار پرداز می باشد .     1396 - 1384